Léto v Alta Pusteria

Údolí Alta Pusteria leží na slunné straně Alp, uprostřed Dolomit. Díky majestátním horským masivům, strmým skalním stěnám a malebným pastvinám je tato východní část Jižního Tyrolska velmi oblíbená mezi turisty a milovníky přírody. Návštěvníci zde mohou využít nespočet turistických a vysokohorských tras, ze kterých se jim nabízí pohled na nádherné květiny, traviny, pečlivě střežené pastviny i horská jezera. Např. v národních parcích Fanes-Senes-Braies či Sesto Dolomites je povolen i doprovod jednoho či dvou domácích mazlíčků. Milovníkům zvířat je doporučována návštěva Dobbiaco Wildlife Park.

Hlavními aktivitami v Alta Pusteria je tedy turistika a horolezectví; kromě nich si však můžete vybrat z řady dalších druhů sportů (jízda na horských kolech, Nordic walking, golf, tenis, plavání, potápění, surfování, rafting, rybaření apod.). Dalším lákadlem jsou hrady a zámky či muzea.

V oblasti Alta Pusteria si lze všimnout dodržování mnoha zvyků a tradic. Zejména řezbářství má v Jižním Tyrolsku dlouholetou tradici – najdete zde širokou paletu výrobků - od postýlek až po sochy svatých. Dalším dosud zachovaným řemeslem je ruční výroba plstěných přezůvek. Ačkoliv jsou tyto výrobky stále oblíbené, hrozí jejich výrobě zánik. Řemeslo totiž vyžaduje mistrovské schopnosti, klid a trpělivost a jen málo lidí je ochotno se mu naučit. Dlouhou tradici má v Alta Pusteria i krajkářství.

©2024 Alta Pusteria Cestování.cz